اخبار

حاج محمد کلاری مشکلات چاپ استان‌ها را دنبال می‌کرد  حاج محمد کلاری مشکلات چاپ استان‌ها را دنبال می‌کرد

 

26\05\1398 

در آستانه هفتمین روز درگذشت حاج محمد کلاری رییس اسبق اتحادیه چاپخانه‌داران تهران و پیشکسوت صنعت چاپ، علی مغانی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی با ارسال یادداشتی به ایبنا به ویژگی‌های مدیریتی و فعالیت‌های آن مرحوم اشاره کرده است.
 
متن این یادداشت به شرح زیر است:

اینکه 16 سال سکان یک اتحادیه صنفی را به دست داشته باشی و به خوبی فعالیت‌ها را مدیریت کنی، کار آسانی نیست، اینکه بتوانی هم اعضای هیات مدیره و هم صنف را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنی تنها از عهده حاج محمد کلاری بر می‌آمد. این مدیریت به حدی قوی و خوب بود که بعد از پایان دوره مدیریت او، نتوانستیم یک اتحادیه منسجم در تهران داشته باشیم و هر کس که بعد از او آمد ادامه‌دهنده راهش نبود. اگرچه آن‌ها زحمت کشیدند ولی نتوانستند اقتدار، سیاست و کیاست حاج محمد کلاری را داشته باشد.
 
در زمان مدیریت زند‌ه‌یاد کلاری بر اتحادیه هیچ مشکلی نبود و همه هیات مدیره یک صدا بودند، از آنجایی که رئیس در اصل هماهنگ کننده و مجری مصوبات هیات مدیره است او در این سمت خیلی خوب کار می‌کرد و کارها را به خوبی مدیریت می‌کرد.
 
در این میان آنچه مسلم است این است که بعد از او کسی نتوانست آن اقتدار را ادامه دهد. از ویژگی‌های مدیریتی حاج محمد کلاری این بود که با همه استان‌ها تعامل و ارتباط داشت و سالی یک یا دو بار با نمایندگان و دست‌اندرکاران چاپ استان‌ها و شهرها جلسه می‌گذاشت و نظرات آن‌ها را برای حل مشکلات کلان این صنعت جویا می‌شد و اگر کاری از دستش بر می‌آمد با مدیران استانی که می‌شناخت هماهنگ می‌کرد. او در این کار به شدت جدی بود و مشکلات دست‌اندرکاران چاپ استان‌ها را هم دنبال می‌کرد.
 
باید گفت که او در اداره کارها و مسئولیت‌هایی که به عهده داشت به خوبی مدیریت می‌کرد و اگر به عقب برگردیم می‌بینیم که در آن دوره‌ها اصلا دوصدایی در اتحادیه وجود نداشت. اما حالا جای حاج محمد کلاری خالی است و مطمئن هستم بعد از او هم هیچ کسی نمی‌تواند جای او را بگیرد...

 

 نظرات کاربران
ارسال نظر