ترامپ دشمن شماره یک کتابخانه‌های آمریکا
  1398/11/27 

 به نقل از پابلیشرزویکلی، دولت دونالد ترامپ برای چهارمین بار طرح کاهش بودجه موسسه فدرال موزه و خدمات کتابخانه‌ای (IMLS) در این کشور را ارائه کرده است. بسیاری از کتابخانه‌های عمومی با این طرح در معرض تعطیلی قرار می‌گیرند. در بودجه سال جدید دولت درحالی بسیاری از هزینه‌های نظامی افزایش یافته ولی طرح کاهش خدمات اجتماعی و فرهنگی داده شده است.
 
در طرح پیشنهادی بودجه سال جدید از سوی کاخ سفید و شخص دونالد ترامپ کاهش هزینه‌های دولت در پروژه‌های محیط زیست و طرح‌های اجتماعی مثل تامین هزینه‌های کتابخانه‌های عمومی کشور پیشنهاد شده است. کمپینی در شبکه‌های اجتماعی ترامپ را دشمن شماره یک کتابخانه‌ در آمریکا معرفی کرده است.
 
در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال 2021 نزدیک به 23 میلیون دلار از بودجه دولت برای سرویس خدمات کتابخانه‌ای کاهش یافته است و این چهارمین سال پیاپی است که هزینه‌های این خدمات کاهش می‌یابد.
 
ترامپ همچنین طرح کاهش بودجه سازمان موقوفه ملی هنر (NEH) این کشور را به کنگره ارائه کرده است. موقوفه ملی هنرها از سازمان‌های مستقل حکومت فدرال ایالات متحده آمریکا است که برای پروژه‌هایی که ممتازی هنری نشان دهند، حمایت و بودجه فراهم می‌آورد.
وندا براون رئیس اتحادیه کتابخانه‌های آمریکا (ALA) پیشنهاد دولت ترامپ برای کاهش بودجه خدمات کتاب‌خانه‌ای را محکوم کرد و گفت: دونالد ترامپ نمی‌تواند با فرهنگ و ادبیات در این کشور مبارزه کند. کودکان ما باید کتاب بخوانند و شخصی مثل ترامپ نمی‌تواند کودکانمان را از مطالعه محروم کند. در جامعه کتاب یک نیاز اجتناب‌ناپذیر است.


نظرات کاربران
ارسال نظر